Блоги
Конкурс есе – 4 місце, Безгін Богдан
Гру 20, 2021

Конкурс есе на тему “Постконфліктне бачення України – очима молоді” – 4 місце.

Україна – це по справжньому дивовижна країна. ЇЇ історія багата та різноманітна, вона наповнена як вдачами та перемогами так і поразками, але найголовніше те, що Україна була, є та завжди буде. 

Наше минуле, наша історія починається ще з Київської Русі, коли велика та могутня слов’янська держава займала не останнє місце у світі, тоді не було країн таких як Росія, Україна, Білорусь та ін. були  лише племена, що лягли у основу майбутніх держав. Після Золотої орди, створення ВКЛ, об’єднання ВКЛ з Польщею почали вимальовуватись перші характерні штрихи українського народу а саме непокірність, потяг до боротьби, відвага та найголовніше, як на мене, тяга до незалежності. Козаки є невід’ємною частиною нашої історії, нашої країни, та нашого самовизначення як нації. Але не єдиними козаками наша нація, країна загалом відома. Найсвітліші розуми, вчені, поети, вони були у всі часи. Були ті хто робив неймовірні відкриття, були видатні педагоги та філософи, як наприклад Г.Сковорода, та були письменники і художники, завдяки яким наша мова, культура, традиції та звичаї існують до сих пір.

Закінчення конфлікту в Україні, як на мене, це значна перемога у нашій історії, але це лише половина тієї роботи яку доведеться виконати задля добробуту у після конфліктній Україні. Відбудова інфраструктури, налагодження роботи держ. апаратів це все займе певний час та, авжеж, не малі кошти. Як вже відомо після бойових дій та мародерства майже всі підприємства на окупованій території були або цілком, або на 90% зруйновані-вивезені за кордон. Тому моє бачення таке – почнеться велика відбудова підприємств, в особливості тих, що ще не повністю зруйновані та мають велику цінність.

Слід згадати основну причину по якій потрібно починати відбудовувати основні підприємства – населення. У слід низького рівня життя, населення, я впевнений, буде потребувати робочих місць, а з урахуванням того, що люди ВПО будуть повертатись у міста, там де колись був їх дім, а з  ними повернуться і ті, що активно займаються бізнесом – вкрай необхідно надати можливість розвитку та захисту для малого бізнесу. Це допоможе швидше відновити життя у після конфліктній Україні.

І бажаю доповнити тим, що населення активно підвергалось пропаганді, саме тому нам і потрібно надати всіх зусиль задля того, щоб вплив української культури, мови був усюди, провести активну декомунізацію.

Україна в останні роки займає не останнє місце у світі через активну політичну та дипломатичну діяльність. Щиро вважаю, що така тенденція буде і надалі, а Україна стане більш впливовою силою у світі. Завдяки підняттю загального положення у світі у нас з’явиться набагато більше можливостей як і у торговельній, і у політичній діяльності. Близька дружба та співпраця з Польщею, Туреччиною, Грузією, Хорватією я бачу як найвірогідніші.

Дуже часто, коли йде мова про Україну після виходу її з СРСР, кажуть, що в України були всі можливості задля того, щоб стати однією з розвинутих індустріально країн. Хоч і безглуздо казати інше, бо Україна справді втратила багато підприємств, але не слід забувати і те, що навіть зараз створюються нові підприємства, промисловість воєнна стабільно працює і це не дивлячись на той факт, що починати прийшлось майже спочатку у деяких випадках. Саме тому я думаю, що після закінчення конфлікту багато кошт буде направлено на розвиток підприємств та інфраструктури  в загалом. І це особисто мої надії, але дуже сподіваюсь, що автомобільна промисловість почне відбудовуватись.

У соціальному плані закінчення конфлікту стане тим ковтком свіжого повітря для багатьох громадян, особливо тих, що несли воєнну службу або постраждали в слід конфлікту. Особливу увагу як на мене, потрібно буде надати соціальній та психологічній допомозі солдатам, що вже забули, що таке життя у невоєнному соціумі. Ще багато людей буде нести службу у регіонах, на кордонах, але і не мала частина повернеться у мирне життя, де вони зіткнуться з багатьма проблемами.

Як відомо, євроінтеграція не може бути виконана, як мінімум через тимчасово окуповані території. Тому після того, як конфлікт буде вирішено, інтеграція у ЄС та вступ у НАТО буде здійснено швидше, а чим швидше це станеться, тим швидше почне зростати економіка та сила України.

Завжди легко писати про те, що б було, та як би це сталося, але ніхто з нас не Нострадамус і саме тому ми можемо лише сподіватись, чекати, та працювати щиро та й завзято. Лише коли ми самі будемо краще – буде краще наша країна. Дякую за прочитання. 

Бєзгін Богдан

Інше у блогах