Блоги
“розКАЖИ”
Гру 4, 2022

Проект розКАЖИ про вимушено переселених жінок з гарячих і дуже гарячих міст і сіл України.

Про жінок які от переді мною, в імпровізованій студії, нанизані на дим і ілюзію, а на телефон приходить смс що їх дому більше нема.

Про жінок, які “вдягла цю сукню вперше 24го лютого, ми мали фотографуватись на корпоративний сайт”, я кажу – і що, пішли на роботу 24го? “Так, звісно, таку роботу пропускати не можна навіть коли почалась війна” – відповідає головна інженерка з Енергодару.

Про жінок, які виїжджали з дітьми і батьками, які виїжджали вагітними, щоби народити на іншому краю України. І особливо про жінок, які виїжджали вдруге. Вдруге збирали по крихтах свої життя, своїх близьких, себе, свої ідентичності. Натхненниці ГО Центр спільного розвитку “Дієва громада” – вдруге починають життя з нуля 25 лютого 2022 року у Сваляві. А в жовтні вже реалізовують артрезиденцію, роздають гуманітарку, збирають і відправляють ліки. Я приїжджаю до них, стресую і страшно соромлюсь всередині своїх моментів розгубленості, внутрішньої завмерлості і закрижанілості, які прийшли з війню. Бачу – як може бути, як можна жити.

За дуже короткий проміжок часу ми мали пізнати одне одного, довіритись і відкритись. Вирішили працювати з нотками Відродження, тому що Україна була є і буде, і Відродиться з будь-якого стану.

Весь цей проект вилився для мене у велику любов. Любов до людей. Любов до моменту. і трохи любов до себе.

Я покажу деякі роботи з предствалених на виставці,а незабаром покажу ще й календар з цими портретами. А хто буде у Сваляві – заходьте за адресою Чорновола 3.

Дякую Oxana Ochkurova Olena Kayinska Центр спільного розвитку “Дієва громада”

Авторка Дар’я Бедернічек

Інше у блогах