Блоги
НАШІ РЕЗИДЕНТИ: Юлія Боярчук
Лис 15, 2022

Художниця й педагогиня із Сєвєродонецька, евакуюючись, забрала з собою з рідного міста найцінніше: талант художниці, викладацький досвід, патріотизм та почуття гумору.

Разом з Юлією виїхав чоловік, АТОвець і волонтер.

Вона зізнається, що певний час, залишивши рідне місто, взагалі не могла творити. А на улюбленій викладацькій роботі, де особливо цінною й надихаючою є жива взаємодія з учнями, доводилось працювати лише онлайн.

Артрезиденція «Аура міста» це змінила.

«Завдяки «Аурі…» я знов почала займатись творчістю, на одному диханні зробила багато різноманітних творів, – каже Юлія. – Нарешті мала змогу викладати вживу, а не онлайн. Вперше побувала на Закарпатті, познайомилась с цікавими людьми, з талановитими колегами».

Якщо ж представляти Юлію, як професіонала, лише сухими фактами, варто зазначити наступне.

Мисткиня закінчила Сєвєродонецьку художню школу, Луганський коледж культури і мистецтв (спеціальність «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво»), Харківську державну академію дизайну і мистецтв (спеціальність «Дизайн»).

Працює у техніках олійного живопису, акварельного живопису, графічних техніках, холодного батіку, художнього розпису по тканинах, вишитої ікони та іконопису.

Кілька років працювала художницею-дизайнеркою в рекламній агенції «А-Плюс».

Є старшою викладачкою мистецьких дисциплін у дитячій художній школі міста Сєвєродонецька, має вищу категорію.

Список усіх виставок, у яких Юлія активно бере участь з 2000 року, надто великий. Отже, виокремимо наступні:

2009 рік – Міжнародна виставка молодих художників (галерея «Aksanat Resim Galerisi»,. Стамбул, Туреччина);

2010 рік – Всеукраїнська виставка виробів і художніх творів (Український дім, м. Київ);

2019 рік – представниця України на 58-й міжнародній виставці мистецтв La biennale di venezia «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» (місто Венеція, Італія).

У 2021 році взяла участь у проєкті «Місто героїв» Донецької обласної державної адміністрації.

З 2013 по 2022 рік брала участь у цілій низці виставок Національної спілки художників України у  містах Київ, Харків, Сєвєродонецьк, Чернівці, Одеса, Маріуполь.

Провела понад 20 майстер-класів в  Сєвєродонецькій галереї мистецтв.

Роботи Юліє Боярчук є в КЗ «Міський музей» міста Рубіжне Луганської області, галереї «АВЕК» міста Харкова, КУ «Запорізький обласний художній музей», Свято-Христо-Різдвяному кафедральному соборі та Каплиці Святого Андрія в місті Сєвєродонецьку Луганської області, а також у приватних колекціях України, Польщі, США, Канади, Індії, Туреччини.

А щодо її особистої колекції мистецьких досягнень – Юлія має понад сто грамот, дипломів та нагород.

Зокрема, у 2021 році у Великій Британії вона посіла ІІІ місце на Міжнародному конкурсі GOLDEN TIME TALENT в номінації “Текстиль”.

У 2021 році взяла участь у першому в Україні Міжнародному пленері «INSHE ART Україна», з встановленням і реєстрацією у Всесвітньому Реєстрі Рекордів (Інтернаціональний диплом, Велика Британія).

***

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Інше у блогах