Новини
«Волонтерство під час війни»: промоніторили проживання переселенців у Сваляві
Тра 30, 2022

У травні цього року громадська організація “Центр спільного розвитку “Дієва громада” розпочала реалізацію проєкту  «Волонтерство під час війни», що співфінансується Німецьким культурним центром «Ґете-Інститут» при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні. Проєкт реалізується в місті Свалява Закарпатської області. Дана діяльність розпочата задля покращення життєвих умов внутрішньо переміщених осіб в місцях компактного проживання.

У межах першочергових задач проєкту “Дієва громада” промоніторила місця компактного проживання ВПО – школи, гуртожитки, дитячі садочки. Саме в ці заклади місцева влада найперше  розселяла людей, що рятувались від повномасштабної війни в Україні. Ціль моніторингу – дізнатись потреби вимушених переселенців та скласти список закупівель, щоб зробити перебування людей у цих закладах більш комфортним.

На 09.05.2022 року у Свалявській міській громаді проживає 473 особи в місцях компактного проживання зі статусом ВПО.

“Зрозуміло, що люди живуть “на валізах”, не усюди є необхідне для життя обладнання, техніка, посуд. Але міська влада постаралась зробити хоч якісь умови для проживання – організувала харчування, надала гігієнічні засоби. Тобто, допомагають усім, чим можуть”, – зазначає Оксана Очкурова, голова ГО “ЦСР “Дієва громада”.

Під час моніторингу закладів членкині “Дієвої громади” стали свідками дуже зворушливої події. Так, в одному з дитсадків завідувачка закладу стала хрещеною мамою для маленького хлопчика-переселенця. Святковий захід супроводжувався повітряними кульками, солодощами та фотосесією. Як зазначила сама хрещена, вона пішла на такий крок, бо для неї ці переселенці вже стали рідними людьми. 

За результатами моніторингу “Дієва громада” дізналась про потреби людей від самих переселенців та керівництва закладів. На основі цих потреб було складено список необхідного обладнання та побутової техніки. Частину закупівель вже зробили та передали у місця компактного проживання.

Продовжуємо дізнаватися про потреби ВПО, які проживають у Закарпатській області. Пропонуємо переселенцям заповнювати анкету потреб – http://surl.li/chdsl

Інші новини