Блоги
Тренінг «Блогерство». Частина І
Жов 27, 2021

«23 – 24 жовтня на базі  STB city hub у Старобільську (Луганська область) відбувся дводенний тренінг «Блогерство» з теоретичною та практичною частинами. Організатором тренінгу стала ГО «Дієва громада», відома своїми новаторськими проектами не тільки на Луганщині. Тренінг проводився у рамках програми «Мир у цифровий час», яку впроваджує Фундація з прав людини з метою порозуміння для лідерів громад в Україні. Проводив тренінг режисер і сценарист Юрій Кочкаров». Чіткі , протокольні рядки медійного сповіщення… А що за ними?

23.10.2021 р … Теорія. Молодь трьох вікових категорій у перші хвилини тренінгу вела себе трохи скуто – хіба що до тренера були питання про «чарівну камеру», або ж «чарівний телефон», який відразу, з перших же хвилин може зрівняти блогера-початківця з найкрутішими профі. Дізнавшися про те, що крута техніка не може миттю зробити з новачка  генія  – трохи розчарування, а вже за ним услід – питання «А що ж тоді зможе?» І – чітка відповідь тренера (ще й я, грішний долучився): «Ваша  голова, ваші думки, ваша наполегливість та ваша спостережливість, які дадуть вам соціально важливу тему і ваш розум, що підкаже шляхи, як оту тему вирішити… Оце і треба знімати і показувати людям». Окремими питаннями були юридичні. Блогери-початківці дізналися про те , що вони мають право на ГРОМАДСЬКОМУ просторі вести будь-які  фото  – відеозаписи, якщо вони не суперечать деяким нормам законодавства (малася на увазі фіксація стратегічних об’єктів та простору приватного). Було чітко роз’яснено, ЩО вважається громадським простором і що ним не є. Після цього таки  зробили відеоогляд  технічного «озброєння» для блогерів та програмного забезпечення  для відеомонтажу.

Потім – обговорення тем для відеороликів. Теми соціальні, близькі кожному – булінг в учбових закладах, стан доріг та пішохідних доріжок, прибирання сміття, міський транспорт, культура спілкування онлайн і офлайн. Чого тільки не було. До речі, останнього пункту – спілкування – в нас було вдосталь. І що особливо сподобалося мені  – стиралися міжвікові грані при повній взаємній повазі, бо : «ОПЕРАТОРИ – МАНІПУЛЯТОРИ ЛЮДСЬКИМИ ДУМКАМИ»  ДОСИТЬ ЧАСТО ДІЛЯТЬ НАС НА ВІКОВІ ГРУПИ ТАМ, ДЕ ЦЬОГО НЕ ТРЕБА РОБИТИ І НАМАГАЮТЬСЯ СТРАВИТИ ПОКОЛІННЯ МІЖ СОБОЮ… МАЮТЬ ПРИ ЦЬОМУ ВОНИ ЯКІС-ТО, МАБУТЬ, КОРИСЛИВІ МОТИВИ.

А Юрій Кочкаров, наш тренер, чітко робив свою справу. Він не «начитував», він ставив  мету і … так якось, потужно, проте без галасу  підштовхував до її вирішення. «Господиня» базового простору Марина Бражнікова встигала , наче на крилах її несло, вирішати організаційні моменти і, що особливо впало у вічі, дехто з дівчат теж долучився  до організаційних функцій – ну, ви уявіть розбіжності у віці учасників  – десь від 12 років і до 58! Спробуй догодити усім! І каву-брейк організуй, і щоб дорогу у … певні місця усі знали, і на обід у кафе «Ваніль» зводи, і щоб «малеча» шкільного віку десь там не «заблукала»… Проте атмосфера була така класна…  наче у колі старих друзів. Додам свою думку – спільна справа єднає найкраще. Тоді навіть конфлікти – творчі , а не типу того ж булінгу.  У рамках програми першого дня майбутні  журналісти з Луганського університету ім. Шевченка тренувалися в онлайн-діалогах.  Закінчився перший день тренінгу показом того, як літає  «дрон» – квадрокоптер «Дієвої громади». Маленький гвинтокрил  сідав ледь не на руки учасників. А потім піднімався вгору разом з нашими думками…   

Автор Михайло Світличний

Інше у блогах