Новини
СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД РОДИН ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ У РАМКАХ «АУРИ МІСТА»
Жов 20, 2022

Одним з напрямків роботи цьогорічної Артрезиденції «Аура міста» є надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам.

– Ми надаємо соціальні послуги більше ніж двадцяти родинам переселенців, які живуть у Сваляві, – розповідає соцпрацівниця Ірина Гоженко, так само переселенка, як і її клієнти.

За її словами, послуги залежать від потреб людей, і дуже часто переселенці потребують допомоги з оформленням документів. Так, був випадок, коли 16-річному хлопцеві треба було отримати нового паспорта через те, що він загубив документ під час переїзду, і виникла проблема з оформленням витягу. Проблему вдалось вирішити.

Нерідко трапляється так, що ВПО з початку повномасштабних бойових дій по декілька разів змінювали місце проживання й, відповідно, місце реєстрації, бо життя змушувало переїжджати не один раз. Отже, виникали проблеми із затримкою виплати державної допомоги. Ці проблеми також вдавалось вирішувати завдяки співпраці з місцевим Управлінням соціального захисту населення.

Ще одним напрямком роботи соціальної працівниці є з’ясування гуманітарних потреб вимушених переселенців – тобто, аналіз того, які саме продукти, засоби гігієни та інші предмети першої необхідності переселенцям найважче придбати самостійно. Виходячи з цього аналізу, ГО «ЦСР «Дієва громада» формує набори гуманітарної допомоги, яку Старобільський гуманітарний хаб, що працює у Сваляві на Закарпатті, надає переселенцям.

– Шукати благодійників, готових надати ті чи інші продукти й речі для цих наборів – так само одне з наших завдань, – каже Ірина Гоженко.

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Інші новини