Новини
Сімейний клуб: робили археологічний стенд
Гру 13, 2021

10 грудня в STB city hub відбулась зустріч Сімейного клубу вихідного дня, що діє в рамках проєкту “Зміцнення через змінення”. Для учасників Сімейного клубу був проведений майстер-клас з виготовлення стенду із коркових пробок від Катерини Котеленець, керівниці ГО «Inventors».

Стенд із пробок виготовляли для оформлення археологічних цінностей, що знайшли в національному історико-археологічному заповіднику “Ольвія” і не тільки. Перед оформленням всі археологічні знахідки ретельно дослідили та дізнались багато цікавих історичних фактів. Наприклад, найвідоміші знахідки стародавньої Ольвії, які вдалося розпізнати археологам, це Північні ворота, від яких починалася Головна поздовжня вулиця, сама ця вулиця, агора (центральна площа), теменос (священна ділянка), гідросистема, Східний і Західний торгові ряди, гімнасій (навчальний заклад), декастерій, оборонна стіна римської цитаделі, храми, майстерні, поховання, житлові квартали. Майже від усіх будівель збереглися лише незначні фрагменти: окремі камені, невеликі залишки мурувань, а також шарові основи, які служили фундаментами під наземні стіни будинків.

Проєкт «Зміцнення через змінення» реалізується ініціативною групою міста Старобільськ в рамках всеукраїнського проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Інші новини