Новини
Щоб в українському суспільстві було менше агресії і більше щасливих людей
Вер 17, 2023

– Діліться набутими знаннями зі своїми близькими, допомагайте їм. Щоб у нашому суспільстві було якомога менше агресії, – закликала тренерка Тетяна Хвостенко жінок-переселенок, завершуючи тренінг “Методи психологічної самодопомоги” в рамках проєкту “Підтримка жінок з дітьми, які постраждали від війни в Україні” (впроваджується ГО ЦСР “Дієва громада” за підтримки Латвійської неурядової організації “MARTA”).

Захід відбувся 16 вересня у Старобільському хабі в Сваляві на Закарпатті.

Для того, щоб навчитись надавати собі екстрену й не лише екстрену психологічну допомогу, тут зібрались жінки із кількох населених пунктів Закарпатської області. Більшість із них брали участь і в попередніх заходах зазначеного проєкту.

Проєкт – як і більшість із тих, що впроваджує на Закарпатті ГО «ЦСР «Дієва громада» – орієнтований у першу чергу на допомогу внутрішнім переселенцям, жінкам-ВПО, родинам із дітьми.

Так, у рамках проєкту в Старобільскому хабі працює психолог: двічі на тиждень проводить індивідуальні консультації та групові зустрічі. В дитячому просторі Kinder hub проводяться заходи з дітьми: майстер-класи й розвиваючі заняття. Крім того, родини ВПО завдяки Латвійській неурядовій організації “MARTA” отримали гуманітарну допомогу.

Що ж до тренінгу “Методи психологічної самодопомоги” – тут жінки-переселенки (а дехто з них разом із родинами перебуває в такому статусі вже близько 9 років) отримали абсолютно конкретні знання уміння й навички з самодопомоги у ті моменти, коли ти ризикуєш зірватись, виплеснути з себе агресію на чию адресу, нашкодивши собі та оточуючим.

Тетяна Хвостенко фахово навчала жінок у буквальному сенсі подружитись із власним тілом, власними емоціями й думками й зрештою – попри все, що відбувається – адаптуватись до нових реалій, допомогти це зробити близьким і зрештою насолоджуватись життям. Тут були й конкретні вправи, і теорія, на якій вони базуються, і багато іншого.

Слухачки тренінгу були щиро вдячні за надану можливість як Тетяні, так і організаторкам та донорам проєкту.

Ефективності тренінгу сприяло й те, що він певною мірою співпав у часі з іншим заходом, який проводила та сама психологиня – триденним тренінгом для жінок-переселенок, на якому їх навчали формувати цілі й будувати перспективні життєві плани під час війни. Він тривав у селі Поляна Закарпатської області з 8 по 10 вересня й значна частина його учасниць долучилась і до заходу, який відбувся 16 вересня у Сваляві.

Переповісти все, що відбувалось під час цих заходів, вкрай складно. Але всі слухачки повертались до своєї нової домівки трохи іншими людьми, ніж прийшли на тренінги.

Якщо це вам цікаво – відстежуйте заходи ГО «ЦСР «Дієва громада» на наших сторінках у соцмережах:

Телеграм: https://t.me/dievagromada Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/1539388996367336

https://www.facebook.com/groups/1539388996367336

Інші новини