Тренінг на тему гендеру і гендерної рівності для фахівчинь та фахівців місцевих органів влади відбувся у Свалявській міській раді 3 жовтня. Під час заходу учасники розібрали зміст та складові концепції гендерної рівності, а також нормативно-правові документи з питання гендерної рівності в Україні.
“Впровадження гендерних аспектів у формуванні законодавства України – це питання соціальної справедливості, вирішення якого необхідне для забезпечення рівноправного та стійкого людського розвитку шляхом застосування найбільш результативних та ефективних методів державного втручання. Інтереси і досвід жінок, так як і чоловіків, є невід’ємним критерієм у процесі розробки загальної концепції, здійснення моніторингу й оцінки напрямків державної політики у всіх сферах для того, щоб жінки, і чоловіки могли одержувати рівну вигоду, а нерівність була викорінена”, – зазначила мету тренінгу та проєкту в цілому Оксана Очкурова, голова Центру спільного розвитку «Дієва громада».
Про особливості впровадження державної гендерної політики у Закарпатській області учасникам розповіла Ольга Травіна, директорка Департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Крім того, Оксаною Пагулич, начальницею обласного відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей, запобігання сімейному неблагополуччю та гендерної рівності, було озвучено питання реалізації обласного плану виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».
Про основні напрямки діяльності Коаліції 1325-Закарпаття підсумувала Маріанна Колодій, радниця голови Закарпатської ОДА з гендерних питань та голова секретаріату Коаліції 1325-Закарпаття.
Проєкт «Ґендерні аспекти внутрішнього переміщення в Україні» реалізується в рамках гранту від Нідерландського Гельсінського Комітету за підтримки Європейської Комісії в рамках Програми «Стратегічне партнерство для розвитку потенціалу організацій громадянського суспільства у Східному партнерстві»