Новини
Резиденти «Аури міста»: Сергій Захаров
Лис 28, 2021

Сергій Захаров – 53-річний художник з Києва. Сергій займається живописом та малюнком, а також дизайном інтер’єру та меблів. Влітку 2014 року в Донецьку створив “Myrzilka Art Group”. Під ім’ям групи розміщував на вулицях окупованого міста стріт-арт роботи, які висміювали бойовиків «ДНР». Публікував фотографії цих робіт в Інтернеті, щоб поширювати інформацію якомога ширше. На жаль, російські спецслужби вистежили Сергія і він опинився в катівнях, де пройшов через численні тортури, побиття і інсценування розстрілу. Події і досвід тих днів були намальовані і видані в його графічному романі “Діра”. Книга була представлена на щорічній Франкфуртській книжковій виставці в Німеччині в 2016 році, а також на Міжнародному фестивалі книг “Арсенал” на Мистецькому арсеналі в Києві того ж року. Зараз книга перекладена англійською мовою і буде видана в доповненій версії.

Переїхавши до Києва, Сергій співпрацював з Донецьким фондом мистецтв IZOLYATSIA, Платформою культурних ініціатив. В рамках проекту “Ізоляції” його інсталяція “Картковий будинок” була представлена у «Палаці де Токіо» у Парижі у грудні 2014 року. “Картковий будинок” продемонстрували також у східних містах України (Маріуполь, Слов’янськ та Краматорськ), на Міжнародному книжковому фестивалі в Києві, в Центрі сучасного мистецтва DOX в Празі, під час щорічного Аугсбургського мирного фестивалю в Німеччині,  на 3-му Конгресі культури Східного партнерства у Львові, у Фонді ім. Генріха Бьолля у Берліні, та в Tabacka Kulturfabrik в Кошице, Словаччина.

Ще один проект – “Мозаїчне панно” був представлений в Центрі ім. Сахарова під час щорічного фестивалю протестного мистецтва “Муза повстанців” у Москві, в травні 2015 року. Донецький вуличний твір Сергія під назвою “Just Do It” нагороджений 1-м місцем за підсумками року в Центрі досліджень соціології сучасного мистецтва Москва – Єрусалим в листопаді 2014 року.

Інсталяція «TERRACOINA» взяла участь у виставці «Реконструкція пам’яті», організованому Фондом мистецтв «ІЗОЛЯЦІЯ» в Києві у лютому 2016 року, і в Празі у жовтні 2017 року. Серія картин Сергія була виставлена на груповому проекті “Невідомі” в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України у Києві, а також у Центрі Єрмілова в Харкові. Персональна виставка малюнків і картин “Діра, серпень 2014” проходила в Національному музеї історії України в Києві з грудня 2016 року. У серпні 2017 Сергій брав участь у виставці художників-переселенців «Залишаємося з Україною в серці» в київському Центральному будинку художників у 2016 р. Крім того, Сергій виконав вуличні арт-проекти “Везде (с) сущий” та “Нірвана” у Києві, проект “Ботанічний сад”, ілюстрував книгу “100 днів в полоні або дзвоніть 911” і “Привиди президента” В. Макеєва, працював над коміксом про нинішню російсько-українську війну “Перехрестя” (виданий в жовтні 2017) та багато іншого.

На фото – його робота в рамках програми “Блокпост”.

Арт-терапевтична програма “Блокпост” в рамках резиденції “Аура міста” реалізується громадською організацією “Центр спільного розвитку “Дієва громада” за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Інші новини