Новини
Презентували Арт-резиденцію «Аура міста»: щемливі спогади та нові ідеї
Жов 5, 2022

У місті Свалява Закарпатської області 4 жовтня 2022 року було презентовано проєкт Арт-резиденція «Аура міста». Захід привернув увагу представників громадськості та місцевої влади, мешканців Сваляви та переселенців.

Оксана Очкурова, голова ГО «Центр соціального розвитку «Дієва громада» та авторка ідеї проєкту, розповіла про Арт-резиденцію, яка три роки поспіль відбувалась у нині окупованому Старобільську на Луганщині.

Про себе та про власну творчість, власне бачення ролі мистецтва й арттерапії в наш час розповіли митці – резиденти цьогорічної «Аури міста»: львів’янка Олена Каїнська, кураторка резиденції; Світлана Бойкова-Калюжна, яка приїхала для участі в «Аурі міста» з Миколаєва; Юлія Боярчук, переселенка з Сєвєродонецька; брати Олег та Олександр Винники з Харківщини.

Захід вийшов за рамки презентації та перетворився на обмін спогадами та ідеями. Присутні обговорили маршрути мандрів Закарпаттям, заплановані в рамках арт-резиденції, а Наталія Ладань, спеціалістка відділу освіти, молоді, спорту та культури Свалявської міської ради, запропонувала організувати у центрі міста спільну мистецьку виставку 14 жовтня – до Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва та християнського свята Покрова Пресвятої Богородиці. 

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Інші новини