Новини
Почала готувати для старобільчан якісні напівфабрикати
Чер 5, 2021

Із засновницями «Дієвої громади» Наталія Супрун познайомилася, коли її діти відвідували заняття у фонді «СОС Дітяче мистечко». За підтримки «Дієвої громади» Наталія отримала можливість відвідувати різні тренінги, а також взяла участь у грантовій програмі.Свій життєвий шлях Наталія почала в Алчевську. До народження другої дитини дівчина кілька років працювала в кафе. Під час декрету мала інтернет-сторінку з дитячими речами. А 2014 року Наталія приїхала в Старобільськ на літо з двома дітьми, молодшому з яких було два роки, і залишилася через складнощі повернення до дому.

«У той момент відвідувала різні тренінги. Потрібне було спілкування з людьми, щоб розвантажувати думки й отримувати позитивні емоції. В місті не мала ні родичів, ні друзів. Чоловік перебував у іншій країні. Було складно також без роботи – не було освіти за спеціальністю кухара, тільки працьовитість. Через молодшого сина потрібен був гнучкий графік роботи. Але я прагнула щось робити, зберігати внутрішній стрижень в будь-яких складнощах, не опускала руки» – згадує Наталія.

ШУКАЛА СЕБЕ

У рамках пошуку роботи Наталія намагалася влаштуватися кухарем, так як готувати вміла і любила. Але в кафе шукали тільки працівників з професійною освітою, якої жінка, на жаль, не мала. І ось в одному місцевому магазині дівчині запропонували ліпити пельмені з вільним графіком, тоді і з’явилася ідея готувати домашні напівфабрикати.

«В той час зрозуміла, що можу людям надавати послуги якісної домашньої кухні, і для цього не потрібно мати спеціальну освіту. Але не знала, як оцінювати продукцію, як пустити на ринок і прорекламувати. Адже в місті такого не було. Я почала робити те, що я люблю, що ніколи не набридне, дійсно вкладаючи душу в цю справу»- говорить Наталія.

Близько двох років тому дівчина почала відкрито про себе говорити, і “сарафанне” радіо зробило свою справу. Люди почали звертатися, стало багато вдячних покупців, завдяки яким Наталія поступово розширювала свій асортимент. Зараз у неї понад 40 найменувань напівфабрикатів, а також гарячі страви та салати на замовлення.

ГРАНТОВЕ ПРИДБАННЯ

Спочатку героїня статті відвідувала в «Дієвій громаді» заняття для переселенців і жителів міста, щоб спілкуватися та відволіктися від домашніх турбот. Потім ії запрошували на закриті заходи, різні тренінги для отримання інформації та саморозвитку. А в минулому році Наталія вирішила взяти участь в одній з грантових програм за підтримки «Дієвої громади», щоб обладнати робоче місце.

«Відразу на зовсім великий рівень я вийти не могла – потрібні були чималі кошти, і мене це зупиняло. А невелика сума, де немає великих зобов’язань і жорстких умов, мене влаштовувала», – розповідає Наталія.

В той момент дівчині якраз не вистачало окремого приміщення, де вона могла б спокійно працювати, і не відволікати дітей від навчання. Вигравши грант, Наталія додала частину власних коштів і придбала мобільний торговий кіоск для роботи й виїзду на відкриті заходи. До речі, вже провела першу виїзну торгівлю.

«Дівчатка з «Дієвої громади» допомогли мені отримати таку можливість. Тепер можу спокійно працювати на окремій, власній кухні», – ділиться враженнями учасниця грантової програми.

Для роботи Наталія купує якісну сировину, готує різні напівфабрикати – пельмені, вареники, голубці, котлети і багато іншого. Асортимент зростає завдяки покупцям, до кожного з яких дівчина знаходить індивідуальний підхід.

ГОТОВА РОЗШИРЮВАТИСЯ

За зізнанням Наталії, вона готова взяти участь в інших грантових проектах, але вже на більш серйозних умовах. Як каже дівчина, зараз у неї більше досвіду, і вона могла б розширюватися глобальніше.«Ідей багато. Проте в плані чогось глобального без допомоги поки не обійдуся. Але не буду залишатися на досягнутому і рухатимуся далі!» – впевнена Наталія Супрун.Публікацію підготовано в рамках проєкту “Ефективні комунікації, як відповідь на нові виклики” за підтримки організації «Людина в біді» People in Need Ukraine в рамках Програми солідарності COVID-19 від Європейського Союзу для ініціативи «Східне партнерство», що фінансується Європейським Союзом.

Фотографії Наталії Супрун є на нашій сторінці в Інстаграм – https://www.instagram.com/p/CPu_sazpmjW/

Інші новини