Новини
Нові виклики в роботі “Дієвої громади”
Сер 2, 2022

Після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, 24 лютого цього року, громадська організація ЦСР «Дієва громада» була “пошматована”. Частина персоналу змушена була виїхати в Закарпатську область, частина – залишалась у тимчасово окупованому Старобільську Луганської області. 

Частина команди, що була у Старобільську, допомагала місцевим мешканцям та переселенцям з інших міст Луганщини всіма можливими способами. Разом з волонтерами готували та роздавали їжу, закупали та доставляли життєво необхідні ліки інсулінозалежним та онкохворим пацієнтам, надавали гуманітарну допомогу найбільш вразливим категоріям населення. На початку березня ГО ЦСР “Дієва громада”, долучилась до ремонту будинків, які постраждали від вибухів на початку воєнних дій. Були закуплені шифер, поліетилен та загалом відремонтовано двоповерховий гуртожиток на кв. Ватутіна та будинок на вул. Старотаганрогській.

За час роботи у Старобільську “Дієва громада” допомогла більше 130 хворим на діабет та більш ніж 500 особам із хворобою щитовидної залози. Волонтери організації приготували та роздали гаряче харчування для 5000 осіб, в тому числі 300 дітей, закупили та роздали 700 буханок хліба для переселенців. 

Та потім “нове керівництво” запропонувало звільнити офіс, якщо організація відмовляється працювати на “республіку”. До того ж, у місті почали з’являтися ліки та продукти російського виробництва. “Дієва громада” у Старобільську свою місію виконала. Треба було думати про евакуацію співробітників організації.

Тим часом частина команди на Закарпатті продовжувала роботу з перевезення ліків та гуманітарних вантажів до Луганської, Донецької, Харківської областей та вивезення звідти цивільного населення у більш безпечні регіони.

На початку квітня, за підтримки Восток SOS завантажили 3 тонни продуктів харчування, ще тонну продуктів надала релігійна громада м. Хуст. За підтримки Комітету медичної допомоги в Закарпатті отримали засоби для надання першої медичної допомоги та препарати для лікування найпоширеніших хронічних патологій.

Перший гуманітарний вантаж доставлено в Попаснянську міську територіальну громаду. Звідти вивезено 20 людей. Потім були поїздки у Лисичанськ, Бахмут, Дергачі, Рогань. За той період роботи доставлено більше 100 тонн гуманітарної допомоги, вивезено 158 людей.  

Сьогодні, більша частина команди організації працює на Закарпатті. Заплановані вже відомі проєкти “Аура міста”, “Мир у цифровий час”, частина з яких активно реалізується. Крім того, був відновлений проєкт “Допомога завжди поруч”, який з підтримки соціальної сфери Старобільщини був переформатований на підтримку переселенців на Закарпатті.

Одна з найбільш важливих змін у роботі “Дієвої громади” – повернення до інтенсивної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Як гуманітарною допомогою,так і консультативною. Саме з цієї діяльності колись розпався шлях громадської організації. 

З цією метою ГО разом зі Старобільською районною військовою адміністрацією створила в Свалявщині гуманітарний хаб, до якого можуть звернутись не тільки переселенці зі Старобільщини, а й з усіх куточків Луганської області. Крім того, мережа хабів для жителів Луганщини є тепер в багатьох областях країни.

“Одна з можливостей підтримувати переселенців зі Старобільщини і не тільки, які виїхали на неокуповані території – надсилати гуманітарні набори продуктів харчування та гігієни. Для цього їм треба лише заповнити google-форму. Ми не забуваємо про старобільчан і хочемо допомогти тим, хто цього потребує”, – зазначає голова “Дієвої громади” Оксана Очкурова.

Тож наразі продовжується діяльність із запровадження нових напрямків роботи, які допомагають реагувати на нові обставини:

– Підтримка людей, постраждалих від військової агресії;

– Допомога переселенцям та приймаючим громадам, які розміщують ВПО у Закарпатській області.

Матеріал створено в рамках проєкту «Допомога завжди поруч», що реалізується ГО “Центр спільного розвитку “Дієва громада” у рамках «Програми ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Інші новини