Добровільна безкорислива суспільно корисна діяльність – ці п’ять слів описують дію, яка робиться людиною на волонтерських засадах. Проте мало хто знає, що волонтери також мають права, прописані в Законодавстві України й це не просто безкоштовна робоча сила.
Волонтери — це звичайні люди, які вкладають свій час, талант чи ресурси у втілення соціально корисних проєктів.
Робити добрі справи можуть усі: діти, дорослі, люди з підвищенними потребами, компанії, агенції і навіть цілі країни.
Навіть одна добра справа здатна змінити суспільство, країну та світ на краще.
Тренінг “Школа волонтерства” проходив 29-30 липня в місті Свалява в рамках проєкту «Допомога завжди поруч». Протягом двох днів учасники та учасниці школи ознайомились з основними поняттями та принципами волонтерської діяльності, проаналізували законодавчу базу, визначили підходи до мотивації волонтерства та етичні засади. А також удосконалили практичні навички ефективної організації волонтерства та обговорили можливі фактори ризику.
Проєкт «Допомога завжди поруч» реалізує ГО “Центр спільного розвитку “Дієва громада” у рамках «Програми ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
![](https://dievagromada.org/wp-content/uploads/2022/08/img_20170315_140959-892x1024.jpg)
![](https://dievagromada.org/wp-content/uploads/2022/08/img_20160726_181912-1024x691.jpg)