«Резиденція стала моєю першою поїздкою від дому з початку війни… І я відчула, як після кількамісячної перерви знову пробуджується моя творча сила»
…У біографії львівської художниці – жодної школи мистецтв у дитинстві, жодного профільного навчального закладу згодом. Вона займається живописом лише 10 років.
«У 2012 році я намалювала першу великоформатну роботу й зрозуміла, що малювати люблю більше, ніж будь-що інше», – зізнається Олена.
Чи мала відношення до творчості її попередня діяльність, судити важко – адже важко знайти межу творчого у будь-якій діяльності.
У 2007 році Олена отримала диплом факультету прикладної лінгвістики Національного університету “Львівська політехніка” й почала працювати за фахом – перекладачкою. Згодом кілька років пропрацювала керівницею інформаційного відділу в Федерації покеру України, а потім перейшла у сферу ІТ, ставши професійним технологічним копірайтером.
…Один із друзів-художників запропонував їй спробувати себе в мистецтві й на тиждень «оселив» Олену у власній майстерні. Це було у 2012 році, й саме там народилась її перша великоформатна робота.
Щоправда, була колись давно, задовго до 2012 року, в житті Олени ще одна людина, яка роздивилась у ній художницю – класна керівничка, вчителька малювання. «Ця дівчинка має малювати», – казала вона, радячи батькам віддати Оленку в школу мистецтв. І дівчинка навіть успішно склала іспити в центрі образотворчого мистецтва, але батьки все-таки надали перевагу репетитору з англійської мови… І зрештою – для чогось це все було потрібно, адже вилилось згодом у певний життєвий досвід, у духовні пошуки… Й у творчість, яка тепер знаходить поціновувачів у всьому світі.
Буквально за кілька років вона взяла участь у кількох десятках виставок та інших мистецьких заходів. Щодо географії в межах України – це Львів, Вінниця, Харків, Київ, Тернопіль, Жовква, Луцьк, Краматорськ, Маріуполь, Збараж, Кам’янське тощо.
А загалом творчість Олени Каїнської дійсно має світові масштаби. Її роботи були представлені на виставках, фестивалях і аукціонах у Греції, Індії, на Канарських островах, в Угорщині, Польщі, Німеччині, Франції, Австрії, Данії, Туреччині, Італії.
За останні роки художниця взяла участь у кількох артрезиденціях в різних містах України, причому в «Аурі міста» двічі, і цього року – в якості кураторки.
«Мої картини-сновидіння ведуть досередини, у підсвідомість, до ядра, – каже художниця про власні роботи. – Моєю метою є зробити людей щасливішими».
І ще – щодо картин… Звичайно, фото робіт для того й публікуються, щоб зацікавити ними кожного з вас. Але повірте: жодне фото не передає справжньої енергетики цих картин.
Картини Олени можна буде побачити тут – https://www.facebook.com/events/661270335595507/
***
Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.