У День художника, 8 жовтня дерев’яна споруда Михайлівської церкви у Сваляві перетворилась одразу на декілька абсолютно різних споруд. Усі вони виходили з-під пензлів художників, які зібрались тут на пленер з нагоди професійного свята.
– Переважна більшість колег до Дня художника робить виставки, а ми традиційно влаштовуємо пленер, – розповідає Віталій Дорош, голова правління районної спілки художників «Арт-Свалява», за сумісництвом – директор та викладач місцевої школи мистецтв.
Цьогоріч до свалявських митців приєднались художники, які зібрались на Закарпатті в рамках Арт-резиденції «Аура міста».
– Поки художники працюють, їхні «другі половинки» традиційно готують святковий пікнік, – розповідає пан Віталій.
Щоправда, його власна друга половинка – дружина Ванда – також працює поруч як художниця. І 18-річний син Іван – так само.
Природа і цього дня стала на бік тих, кого зібрала «Аура міста»: зберегла аж до 8 жовтня найчудовіші осінні барви (а це не щороку буває), виступила в ролі геніального освітлювача, напоїла джерельною водою…
Отже, частину митців привабила природа в чистому вигляді, без жодного витвору рук людських: вони розташувались власне серед гір.
Наймолодша в цій компанії – 13-річна Міла Трубіна. Її повне ім’я Мілана, бо на Маланку народилась… Мілана відвідує школу мистецтв, але – як музикантка, з класу фортепіано. А щодо образотворчого мистецтва:
– Мене дідуньо вчить, – каже.
Тим часом дідуньо – свалявський художник Олексій Михайлович Груша – працює поруч.
Що ж до резидентів «Аури міста» – вони не лише працюють, а вбирають у себе «про запас» ті емоції, які можна відчути лише на Закарпатті. Насолоджуються місцевою водою, пестять місцевих котів, дослухаються до музики місцевої говірки…
Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.