Новини
Медичні послуги для переселенців
Вер 20, 2023

Завдяки проєкту мобільних гінекологічних бригад, який реалізує UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, внутрішньо переміщені особи, які проживають у м. Свалява та районі мали можливість безкоштовно отримати низку послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я, а також звернутися за консультацією до педіатра.

Фахівці та фахівчині мобільної гінекологічної бригади провели прийом в Старобільському гуманітарному хабі 18 вересня. В цей день, 32 жінки скористалися послугами мобільної гінекологічної бригади.

Часом жінки не відвідують гінеколога понад 10 років, адже велика кількість захворювань розвивається безболісно і вони не вважають за потрібне йти до лікаря. Проте, при візитах бригади, медичні фахівці знаходять захворювання, які можна б було уникнути при регулярних перевірках. При вчасному виявленні понад 90% захворювань повністю виліковні.

На сьогодні, по всій Україні мобільні гінекологічні бригади надали понад 100 000 консультацій. Важливо відзначити, що 70 відсотків діагнозів були встановлені фахівцями та фахівчинями мобільних гінекологічних бригад уперше.

Жінки, які потрапили на прийом до лікаря, зізнавалися, що з початку повномасштабного вторгнення не відвідували гінеколога, через різні причини, але цей візит деяким з них допоміг впевнитися, що все гаразд, а деяким дав поштовх до невідкладного лікування.

Наступний приїзд мобільної гінекологічної бригади очікуємо у жовтні, тому, слідкуйте за нашими оголошеннями.

Інші новини