Новини
Гуманітарна робота триває: що треба знати
Вер 12, 2022

Вже тривалий час “Дієва громада” допомагає переселенцям зі Старобільщини, які виїхали на неокуповані території України. Адже багато з тих, хто виїхав, потребують фінансової, консультативної, гуманітарної підтримки.

Гуманітарна допомога ЦСР “Дієвої громади” – не проєктна діяльність, а волонтерська. Окремо надходять гуманітарні товари від партнерських організацій, окремо – благодійні пожертвування та інша допомога. Зважаючи на великий наплив потребуючих допомоги, власних волонтерських ресурсів буває недостатньо, щоб відповісти на потреби одразу всіх бажаючих.


Наприкінці липня на Закарпатщині запрацював гуманітарний хаб, створений спільно зі Старобільською райдержадміністрацією. Для того, щоб розподіляти адресну гуманітарну допомогу, були створені електронні анкети, які мають заповнити всі бажаючі отримати дану допомогу. Станом на початок вересня хаб отримав 265 анкетних заявок, частина з яких вже опрацьована. Крім того, станом на кінець серпня було близько 600 заявок, що надійшли в анкетах, створених Старобільською РДА. Деякі з анкет повторюються, або ж надіслані і в хаб, і до РДА.

Внутрішньо переміщеним особам варто знати, що для отримання гуманітарної допомоги слід заповнити лише одну анкету! Або анкету “Дієвої громади”, або анкету РДА. Адже кількість анкет не впливає на кількість отриманих гуманітарних наборів – на одну сім’ю буде надано один набір, в черговому порядку. Здебільшого волонтери стараються першочергово реагувати на заявки вразливих категорій – багатодітних сімей, сімей з маленькими дітьми, пенсіонерів тощо. 

Для ВПО зі Старобільщини, які проживають не в Закарпатті, допомогу надсилають поштою за рахунок отримувача. Стандартний набір включає продукти харчування і гігієни, вага – від 10 до 15 кг (більший набір – для багатодітних сімей).

Крім того, є анкети для переселенців, які проживають в Закарпатті (не тільки з Луганської області), є пенсіонерами, одинокими людьми чи сім’ями з дітьми старше 18 років. На початок вересня надійшло 130 таких заявок. Для цієї категорії людей гуманітарні набори періодично видаються в приміщенні хабу у м. Свалява. День видачі призначають в телефонному режимі. 

Набори для цієї категорії переселенців надано від Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» (БФ «ССС»). Минулого тижня було розподілено 140 таких наборів. 

Також, завдяки партнерству Старобільської РДА з БО “СОС Дитячі містечка”, в гуманітарному хабі представники “Дитячих містечок” приймають сім’ї з дітьми та реєструють їх заявки на різні види допомоги. На фінансову допомогу – сім’ї з дітьми з інвалідністю та інші вразливі категорії, інших – на гуманітарну допомогу (одяг та інше).

Крім того, в хабі з’явилась можливість для переселенців отримати індивідуальні консультації психолога. Психолог приймає в понеділок і середу за попереднім записом.

Довідки за телефоном 066-065-81-25.

Інші новини