Новини
Арттерапія від «Аури міста» стартувала: «вириванки» на будь-який смак з Олегом Винником
Жов 7, 2022

В рамках Арт-резиденції “Аура міста” у Сваляві 6 жовтня відбулось перше арттерапевтичне заняття для внутрішньо переміщених осіб. У якості арттерапевта виступив художник з Харківщини Олег Винник.

– Думав, що на заняття прийде близько десяти переселенців, але їх було не менше двадцяти, – каже пан Олег. – Приблизно третина – діти та підлітки.

Під час заняття діти й дорослі з однаковим захопленням робили з паперу – білого та кольорового – різні «несподіваності». 

Попри те, що в самій темі заняття було закладено нібито виготовлення саме масок у техніці «виривання» з паперу, зрештою з рук тих, хто прийшов на арттерапію, виходили й глечики, й дерева, й тваринки, й кораблі на морі, як, наприклад, у маленького Тимофійка.

За словами Олега, ідея заняття прийшла до нього абсолютно спонтанно, і саме в цій спонтанності її перевага:

– Було цікаво, куди саме вона нас заведе, – зазначив художник.

Тим часом триває праця художника над створенням власних робіт у рамках проєкту.

Олег Винник працює в дуже різних техніках, з різними матеріалами, включаючи текстиль… Отже, встиг пройтись по секонд-хендах Сваляви й додати деякі матеріали до тих, які для митців підготували авторки проєкту «Аура міста». Це текстиль різної фактури з чудернацькими візерунками. Під час заняття Олег розповів присутнім про те, що за схожою технікою можна працювати й з текстилем. 

Усі, кого зібрало арт терапевтичне заняття, є переселенцями, які виїхали з окупованих регіонів України чи з зони активних бойових дій, усі вони проживають здебільшого у хостелах Сваляви, усі мають глибокі психологічні травми. Отже, відновлення власних ресурсів творчою діяльністю для кожного, незалежно від віку та життєвого досвіду, було і є вкрай актуальним.

А попереду в рамках «Аури міста» ще ціла низка заходів, які мають таку ж мету – допомога тим, кого війна змусила покинути рідну домівку.

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Інші новини