Новини
АРТТЕРАПІЯ ФАРБАМИ ПО ТКАНИНІ – З ЮЛІЄЮ БОЯРЧУК
Жов 14, 2022

Ідея розфарбувати акрилом футболки для українських захисників надихнула багатьох – отже, арттерапевтичне заняття від Юлії Боярчук «Фарбами по тканині» відбулося, як то кажуть, аж у два заходи.

Аргументи на кшталт «…я на вмію», «…я не художник», «…у мене не вийде» тут не працювали. Виходило в усіх – працювали креативно, впевнено, і якісно… А головне – від щирого серця.

ВСІ ФОТОhttps://dievagromada.org/4690-2/

Наймолодшою серед тих, хто взявся за пензля, була трирічна Ліда. І її робота зрештою була цілком дорослою – футболку прикрасило жовте серце серед синіх крапельок.

Маленька Ліда зосереджено й уважно креативила над футболкою поруч із мамою, Надією. А молодшого брата дівчинки Якова, якому ще й рочку немає, тим часом забавляли по черзі інші учасники й учасниці заходу. Чи то він їх забавляв…

…Ось ніби й одна в усіх була мета – набризкати з пензликів навколо трафарету-сердечка синьо-жовтий фон, а у сердечку намалювати або написати щось таке, що надихало б українських захисників. Але при цьому футболки виходили абсолютно різні.

Для Олесі й Альберта (обом ще немає 10 років) «український захисник» дорівнює «рідний батько». От і написали вони на своїх футболках слова любові на адресу батьків… А Альберт іще й відбитки долоньок залишив.

Дорослі ж дуже часто прописували на тканині свої молитви до Бога, свої благання зберегти та захистити Україну.

А в Ірини, багатодітної мами, навіть вийшло намалювати на трикотажі музику (це її стихія, хоча жінка й не має диплому музикантки). І на одній із футболок з’явились нотний стан та слова «Боже… Нашу країну храни…»

З точки зору технології – акрилу тепер треба дати висохнути, а потім по футболках через шар тканини пройтись праскою.

А з точки зору людської енергетики – ці футболки передадуть українським військовим. Хтось – друзям, рідним, батькам… Хтось залишить авторкам артрезиденції «Аура міста», щоб вони передали тим військовим, яким регулярно надають ту чи іншу допомогу.

А хтось дозволить своїм футболкам дочекатись близьких, які опинились у полоні чи зникли безвісти.

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Інші новини