Новини
Адаптація та інтеграція – послуги Центрів підтримки сім’ї
Бер 20, 2024

Адаптація та інтеграція – одні з найважливіших соціальних послуг, що надаються під час війни. І наша команда на них знається дуже добре.

Інтеграція – двосторонній процес, тож передбачає взаємну адаптацію – як переселенців до нових громад, так і мешканців до ВПО, створення між ними сталих і системних зв’язків, повноцінного залучення ВПО в соціальну тканину громади.

Інструменти соціальної адаптації переселенців

Один із головних інструментів соціальної адаптації ВПО — це психологічна підтримка. Вона може містити індивідуальні консультації з психологом, групові заняття з підтримки та терапії, а також роботу з партнерськими організаціями.

Інший важливий інструмент — професійна підготовка та перекваліфікація. Це може бути навчання нових професійних навичок і здійснення практичних вправ, що допоможуть ВПО знайти роботу та успішно інтегруватися в нове оточення.

Також важливим інструментом є доступ до соціальних послуг і підтримки, як-от медична, фінансова допомога, житло, харчування. Для досягнення успішної адаптації переселенців наші Центри підтримки сім’ї намагаються забезпечити належні умови життя та доступ до необхідних ресурсів для ВПО.

Ініціатива “Відкриті двері. Розширення доступу до соціальних послуг” реалізується ГО “Центр спільного розвитку “Дієва громада” в рамках проєкту “Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні”, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та імплементується Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Інші новини