Новини
Шиє та вишиває для жителів усіх куточків України
Чер 14, 2021

Вперше Юлія Мележик почула про «Дієву громаду» від подруги, із якою за компанію і почала відвідувати курси шиття на базі організації. Шиттям Юлія зацікавилась не на жарт, бо з дитинства спостерігала за створенням одягу в домашніх умовах.

«Мої бабуся і матуся трішки шили для себе. І з дитячих років я за цим спостерігала. І коли з’явилась така можливість відвідати курси і вивчити цю справу на професійному рівні, я не вагалась», – згадує дівчина.

Юлія Мележик народилась у Лисичанську, а після одруження переїхала до Старобільська. Працювала у сфері економіки і фінансів, і до курсів займалась лише ручною вишивкою (у якості хобі). А після знайомства з «Дієвою громадою» захопилась курсами шиття, а також приймала участь у проєкті «Голос жінки має силу» (жіноче лідерство, тема блогерства тощо) та багатьох інших.

ВІД КУРСІВ ДО ВЛАСНОЇ ГО

Курси шиття проходили в STB city Hub в рамках проєкту «Дієвої громади» за підтримки Норвежської ради у справах біженців. Там, як згадує Юлія, вона познайомилась з багатьма дівчатами різного віку та професій. Першим завданням на курсах для учасниць було створення реквізиту для аніматорів. Також дівчата створювали сумки–шопери, які навіть представляли на святах в інших районних центрах області.

«Наші витвори всім дуже сподобались та отримали теплі відгуки. Крім того, курси надали нам можливість познайомитись з новітнім обладнанням, яке придбала «Дієва громада» і дала можливість ним користуватися» – каже Юлія.

По завершенню курсів учасницями із ініціативної групи у 2019 році була створена громадська організація «Майстерня щастя». Громадська організація майстринь налічує близько 10 учасниць. В ГО Юлія Мележик займає посаду заступниці голови з соціального підприємництва. Наразі «Майстерня щастя» має два напрямки: проєктна діяльність (спрямована на гендерну рівність, на інформування населення в цій сфері, просвітницьку роботу серед жінок про домашнє насильство тощо) та соціальне підприємництво. В рамках першого напряму «Майстерня» тісно співпрацює з різними організаціями міста – ГО «Inventors», ГО «ЦСР «Дієва громада» тощо, та відкрита до співпраці з іншими організаціями та установами.В рамках другого напряму учасниці організації саме займаються шиттям, вишивкою, ремонтом одягу. Популярними залишаються сумки-шопери, адже організація також підтримує екологічний напрям та сприяє відмові населення від пластику. За словами Юлії, найчастіше до «Майстерні» звертаються з проханням вишити логотип організації. Клієнтами є як місцеві жителі, так і з інших областей. Наразі найвіддаленіший населений пункт, з якого у майстринь замовили вишивку – Львів. Львів’яни вже не раз звертались з проханням вишити логотип бібліотеки на захисних масках і на сумках-шоперах. Вишивку замовляють і місцеві підприємці, і закохані пари (парні футболки тощо). Користуються попитом і подарункові набори з текстилю.

ВЛАСНИЙ ПРОЄКТ ТА ПІДГОТОВКА ДО ФЕСТИВАЛЮ

Організація Юлії продовжує займатися проєктною діяльністю. Так, наразі завершився другий етап проєкту «Амбасадори гендерної рівності», в команду якого залучені підлітки 8-10 класів та викладачі з шести громад. Діти пройшли три онлайн-тренінги на теми гендерної рівності, блогерства і соціальної активності. Ідея проєкту – руйнування гендерних стереотипів, що шиття лише для дорослих жінок, що це нецікаво хлопцям тощо. В рамках третього етапу проєкту «Майстерня щастя» спільно з Бутівською школою буде проводити практичні заняття і залучати дітей до шиття. Крім цього, на базі школи «Майстерня» проведе гендерний аудит, щоб виявити коло гендерних проблем у школі та знайти рекомендації для позитивних змін.Крім того, зараз Юлія разом з іншими учасницями «Майстерні щастя» готується до обласного фестивалю української народної іграшки та гри, що незабаром відбудеться в м. Кремінна. Цього року щорічний фестиваль буде об’єднаний з фестивалем до Дня утворення Луганської області, що через погодні умови не відбувся у м. Сєвєродонецьк. Тож на майстринях подвійна відповідальність за представлення Старобільщини на заході. Як розповіла Юлія, на фестивалі учасниці представлять тематичні для Старобільська сумки-шопери, на яких будуть вишиті велосипеди, а також слобожанська вишивка.

«Майстерня щастя» разом з «Дієвою громадою» виявила, що на Старобільщині не вистачає сувенірної продукції, яка підкреслює самобутність нашої громади, нашого міста. Тому народилась ідея тематичної вишивки, а також ідея залучити вишивку у сучасне життя», – резюмувала Юлія Мележик.

Публікацію підготовано в рамках проєкту “Ефективні комунікації, як відповідь на нові виклики” за підтримки організації «Людина в біді» People in Need Ukraine в рамках Програми солідарності COVID-19 від Європейського Союзу для ініціативи «Східне партнерство», що фінансується Європейським Союзом.

Більше фото Юлії Мележик та її витворів шукайте на нашій сторінці в Інстаграм – https://www.instagram.com/p/CQGZJkdrizo/

#Дієвагромада

#Старобільськ

Інші новини