Новини
Неконференція: думки про мир та майбутнє
Жов 30, 2021

28-30 жовтня у Старобільську відбулась неконференція під назвою «Майбутнє – очима молоді». Захід організований «Дієвою громадою» в рамках програми «СИЛА» (Єднання через спільні дії молоді) та став фактичним підсумком цієї програми.

Неконференція  є форматом зустрічей, у якому учасники самі визначають, що відбуватиметься (у назві закладено протиставлення традиційним конференціям, як чомусь дуже формальному). Тож всі учасники заходу впливали на те, що відбувається, і від кожного можна було дізнатися щось цінне. Паралельно взаємодіяли кілька невеликих груп, де кожен міг вибрати цікаву тему та бути в ній активним. На неконференції обговорювалися такі теми:

– Бажане майбутнє для мого міста.

– Бажане майбутнє Луганської області.

– Бажане майбутнє для України.

– Що таке «мир» у моєму розумінні.

– Як досягти миру у родині/колективі.

– Як досягти миру для України.

– Що треба зробити, щоб був мир у всьому світі.

Наприклад, щоб досягти миру у сім’ї, учасники пропонували справедливий розподіл обов’язків, довіру одне до одного, взаєморозуміння і допомогу та багато іншого. Для миру в Україні пропонували розвиток дипломатичних відносин між сусідніми країнами, довіру народу до влади, підвищення рівня життя людей тощо. А для миру у всьому світі молодь вважала кращими методами рівність у правах у всіх аспектах життя, загальнодоступні ресурси для всіх країн, вирішення всіх конфліктів мирним шляхом та інше. Всі думки учасники оформили у вигляді плакатів з ілюстраціями.

А наприкінці неконференції були нагороджені переможці конкурсу есе та активні учасники тренінгів.

Повний фотозвіт – https://dievagromada.org/gallery/

Інші новини