Проєкти | Реалізовані проєкти
Допомога завжди поруч
Лют 2, 2022

Із грудня 2021 року у Старобільській громаді розпочалась реалізація проєкту «Допомога завжди поруч» у рамках програми «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України». Проєкт, за дорученням Федерального уряду Німеччини, реалізує ГО “Центр спільного розвитку “Дієва громада” спільно з виконавчим комітетом Старобільської міської ради, комунальними установами «Старобільський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та «Старобільський міський центр соціальних служб».

Основна мета проєкту – розширення та покращення якості соціальних послуг в Старобільській громаді, наближення послуг до людей, які проживають у віддалених районах громади, шляхом розвитку мобільних послуг та створення інтеграційних та соціалізуючих послуг для вразливих груп населення.

В рамках проєкту заплановано:

Навчання соціальних працівників, соціальних робітників, фахівців із соціальної роботи новітнім технологіям з якісного надання соціальних послуг. Тренінги для бенефіціарів (з питань сім’ї та гендерної рівності, курс комп’ютерної грамотності для людей похилого віку тощо), волонтерів (школа волонтерства) та співробітників соціальної сфери (із профілактики професійного вигорання, з надання першої домедичної допомоги тощо) буде проводити «Дієва громада» із залученням експертів за різними темами зі всієї України.

Створення 4-х мультимедійних кімнат у сільській старостатах. Мета даних кімнат – створення мережі навчальних груп для людей похилого віку, осіб з інвалідністю та соціально-незахищених верств населення, що опинилися в складних життєвих обставинах, за прикладом «Університетів ІІІ віку». Тут особи похилого віку будуть навчатися комп’ютерній грамотності, громадській безпеці та захисту себе та інших від шахрайських дій, протидії домашньому насильству, профілактиці соціально небезпечних захворювань, формуванню здорового способу життя. Із залученням фахівця із соціальної роботи Старобільського МЦСС на базі кімнат будуть надаватися соціальні послуги.

Запровадження роботи мультидисциплінарної команди та покращення доступності послуг у віддалених населених пунктах, зокрема за моделлю “Соціального мобільного офісу”. Від КУ «Старобільський територіальний центр соціального обслуговування» до складу мультидисциплінарної команди увійдуть: перукар, медична сестра, робітник з комплесного облуговування, водій. Вони надаватимуть якісні соціальні послуги особам похилого віку та особам з інвалідністю, які не здатні до самостійного обслуговування та мешкають на віддалених територіях громади.

Участь інститутів громадянського суспільства в реалізації Стратегії розвитку системи соціального захисту населення Старобільської територіальної громади на 2021-2023 роки. Буде створена робоча група з моніторингу реалізації даної Стратегії, до складу групи увійдуть представники громадськості.

Інші наші проєкти