Реалізовані проєкти
Арт-терапевтична програма “Блокпост”
Гру 2, 2021

У листопаді 2021 року у місті Старобільськ Луганської області була реалізована Арт-терапевтична програма “Блокпост” в рамках резиденції “Аура міста”.

Мета програми “Блокпост” – засобами мистецтва та соціально-психологічної адаптації залучити учасників бойових дій до психологічного відновлення, яке спрямоване на безконфліктне, нетравматичне включення їх у систему соціальних зв’язків і відносин цивільного життя, відновлення виснажених особистісних ресурсів через творчу діяльність та спілкування.

Формат резиденції сприяє обміну досвідом і створює майданчик для творчої взаємодії експертів/митців, ветеранів, переселенців та представників інших вразливих категорій. Досвід, отриманий в процесі власної творчості, людина інтеріоризує і переносить в реальність, втілює в певні дії. Завдяки цьому досвіду людина обирає ту чи іншу систему цінностей, яка визначає світогляд і способи взаємин з оточуючими. Таким чином, залучаючи учасників бойових дій до арт – терапевтичних практик, ми сприяли включенню їх у систему соціальних зв’язків і відносин цивільного життя, відновлення виснажених особистісних ресурсів через творчу діяльність та спілкування. 

ГО “Центр спільного розвитку «Дієва громада» для участі в резиденції запросила зацікавлених митців, які працюють в жанрах образотворчого та візуального мистецтва: живопис, графіка, а також у синтезі мистецтв – поєднання різних видів мистецтва в гармонійний ансамбль.

В рамках проєкту резиденти (митці) програми “Блокпост” отримали простір для досліджень, експериментів і створення мистецького продукту (картина, графіка, тощо), який стане основою фінальної виставки. Крім того, кожен з митців провів по одному творчому заходу для місцевої спільноти (майстер-клас, лекція, воркшоп тощо) та по одному арт-терапевтичному заняттю для ветеранської спільноти (із залученням психолога).

Кількісні результати:

 • проведено 6 відкритих заходів, по 15 осіб кожний;
 • проведено 5 арт-терапевтичних практик, по 7 осіб ветеранів АТО/ООС кожен;
 • проведено заняття «Іпотерапія» на Деркульському кінному заводі;
 • до соматичних технік відновлення залучено 30 осіб ветеранів АТО/ООС, 21 особа ВПО;
 • створено 12 фотосесій родин ветеранів АТО/ООС;
 • надруковано фотокалендар «Нащадки слави» з ветеранами АТО/ООС на 2022 рік, наклад 100 екз.;
 • створено і презентовано “Дорожню карту соціальних послуг Старобільської громади”;
 • проведено 2 кіноперегляди “Життя як кіно” (серія кінопоказів стрічок, створених про ветеранів або з залученням ветеранів);
 • створено 12 історій ветеранів АТО/ООС в жанрі сторітеллінгу;
 • надано консультаційну психологічну підтримку 10 ветеранам АТО/ООС
 • активностями охоплено близько 500 осіб, з яких 40% – ветерани АТО/ООС, ВПО, особи з інвалідністю, інші вразливі категорії;
 • здійснено 3 дружніх візита з Лисичанська та Краматорська.

У заходах програми взяло участь загалом 94 особи цільової аудиторії. З них 73 – унікальних відвідувача заходів в рамках програми. Серед відвідувачів:

30 осіб – ветерани АТО/ООС,

15 осіб – дружини ветеранів,

7 осіб – діти ветеранів,

21 особа – ВПО.

Інформаційною кампанією проєкту охоплено понад 8 500 осіб. Про програму дізнавались зі сторінок «Дієвої громади» у соцмережах, власного сайту, сторінок партнерів програми у соцмережах.

Виставка робіт, створених протягом резиденції, запланована на весну 2022 р.

Проєкт Арт-терапевтична програма “Блокпост” в рамках резиденції “Аура міста” реалізувався громадською організацією “Центр спільного розвитку “Дієва громада” за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Інші наші проєкти